Uwaga, bardzo nam przykro, ale w tygodniu 12-16 grudnia nie jesteśmy w stanie przyjąć już Waszych zamówień.

Zamknij okno

KUCHNIA BEZ ODPADÓW: JAK MINIMALIZOWAĆ MARNOWANIE ŻYWNOŚCI I UNIKAĆ PLASTIKOWYCH OPAKOWAŃ W CODZIENNYM GOTOWANIU?

22 sierpnia, 2023 r.

W małym, klimatycznym mieście o nazwie Zielony Zakątek, mieszkała pewna zwyczajna rodzina, która miała niezwykłe motto – „Nic się nie marnuje!„. Postanowili dążyć do życia w stylu zero waste, aby czynnie uczestniczyć w trosce o środowisko.

Na początku opanowali sztukę przechowywania żywności w szklanych słoikach i pojemnikach ze stali nierdzewnej. To było rewolucyjne – przestali kupować jednorazowe opakowania i plastikowe torebki. Ważnym etapem ich ekologicznej podróży było odkrycie lokalnego targowiska. Za każdym razem wybierali się na zakupy, uzbrojeni w wielorazowe torby i pojemniki. Tam spotykali się z lokalnymi rolnikami, którzy oferowali świeże i sezonowe owoce, warzywa, strączki i orzechy – wszystko bez zbędnych opakowań.

Ich gotowanie stało się fascynującą przygodą. Odkryli, że można wykorzystać prawie każdą część żywności – od skórek cytrusów na aromatyczną esencję, po warzywne obierki na wywar. Nauczyli się konserwować sezonowe owoce i warzywa, aby cieszyć się nimi przez cały rok, a zanim udawali się na zakupy, sporządzali tygodniowy plan posiłków, aby kupować faktycznie to, czego potrzebowali.

Powoli, wprowadzanie zmian stało się stylem życia. Zauważyli, że ilość wyrzucanej żywności zmalała o połowę. Ich śmieci zmniejszyły się do minimum. Wszyscy byli zdumieni tym, jak prosta i ekonomiczna może być kuchnia bez odpadów.

Historia rodziny z Zielonego Zakątka jest dowodem, że każdy z nas może mieć wpływ na ochronę środowiska, zaczynając od swojej kuchni. Proste wybory, takie jak używanie wielorazowych opakowań, kompostowanie resztek jedzenia czy wybieranie sezonowych produktów, mogą przynieść ogromne zmiany dla naszej planety.

Dlaczego zero waste jest ważne? Kierowanie się stylem zero waste ma wpływ na ochronę środowiska, ogranicza ilość odpadów i zmniejsza negatywny wpływ na przyrodę oraz zwierzęta, jednocześnie zachęcając do świadomego konsumowania i oszczędzania zasobów naturalnych. Wprowadzenie stylu zero waste ma ogromny potencjał przyczynić się do tworzenia bardziej zrównoważonej i ekologicznej przyszłości dla naszej planety.

Zatem nie czekajmy, ale zacznijmy już dziś wprowadzać zmiany w naszych kuchniach i żyć w zgodzie z duchem zero waste. Nasze wybory żywieniowe i sposób przechowywania żywności mogą naprawdę uczynić różnicę. Każdy krok w kierunku minimalizacji marnowania i plastikowych opakowań ma ogromne znaczenie dla przyszłości naszej planety.

 

Nie przekroczono minimalnej kwoty zamówienia (500.00 zł) aby wysłać zamówienie.
Zamknij
WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
0zł
+55.00zł*
cena netto
0zł
+67.65zł*
cena brutto
*koszt dostawy
MOJE ZAMÓWIENIE
WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
MÓJ STÓŁ
0zł
+55.00zł*
cena netto
0zł
+67.65zł*
cena brutto
*koszt dostawy