Uwaga, bardzo nam przykro, ale w tygodniu 12-16 grudnia nie jesteśmy w stanie przyjąć już Waszych zamówień.

Zamknij okno

BRAIN FOOD — JEDZ TO, JEŚLI CHCESZ ABY TWÓJ MÓZG DZIAŁAŁ NA NAJWYŻSZYCH OBROTACH

29 marca, 2023 r.

Co się stanie, jeśli do baku samochodu jeżdżącego na oleju napędowym nalejesz benzyny? Nie dość, że daleko nie zajedziesz, to z pewnością dość poważnie uszkodzisz samochód. To samo może stać się z mózgiem. Gdy będzie karmiony niewłaściwym i szkodliwym pokarmem, jego sprawność drastycznie osłabnie. Nieodpowiednio odżywiony albo inaczej — niedożywiony mózg pracuje o wiele gorzej. Pojawiają się problemy z zapamiętywaniem, koncentracją, uwagą, a także następuje pogorszenie nastroju.

Mózg to nie tylko doskonały komputer naturalny, ale też prawdziwe centrum dowodzenia ludzkiego organizmu. Codziennie wykonuje ogromną i ważną pracę, dlatego istotne jest to, aby zapewnić mu odpowiednią pożywkę.

Właściwy dobór diety ma znaczący wpływ na redukcję zmęczenia, poprawę koncentracji i pamięci, a także zapewnia lepszą wydajność umysłową. Wzbogacenie codziennego jadłospisu w produkty zawierające antyoksydanty (witaminy A, E, C), kwasy tłuszczowe omega-3, składniki mineralne oraz w kluczowe pełnowartościowe węglowodany złożone nie tylko odżywi mózg, ale pomoże zapobiec wystąpieniu zaburzeń i chorób w jego obrębie oraz usprawni jego funkcjonowanie, co wpływa szczególnie na poprawę jakości życia oraz wykonywanej pracy.

A zatem jakim paliwem zasila się mózg? Poznaj najlepsze Brain Food:

warzywa liściaste

takie jak szpinak czy jarmuż, są bogactwem składników odżywczych, w tym kwasu foliowego, który wpływa na poprawę pamięci, jakość snu i redukcję zmęczenia;

orzechy i nasiona, oleje roślinne oraz ryby

źródło kwasów tłuszczowych omega-3, które mają kluczow znaczenie dla rozwoju i funkcjonowania mózgu;

owoce jagodowe

(jagody, truskawki, jeżyny, maliny, ciemne czereśnie, jagody goji) to bogactwo błonnika, polifenoli i witamin C i K i manganu. Te składniki odżywcze pomagają stymulować przepływ krwi i tlenu w mózgu, co skutkuje poprawą koncentracji. Odgrywają szczególnie ważną rolę w prewencji chorób neurodegeneracyjnych, takich jak demencja czy choroba Alzheimera;

zielona herbata, szałwia i melisa

usprawniają funkcje poznawcze mózgu i poprawiają koncentrację;

jajka, a konkretnie żółtko

zawiera lecytynę, która stanowi istotny element składowy mózgu oraz tkanki nerwowej. W jajkach znajdziemy też cholinę, która zapewnia lepszą wydajność umysłową, usprawnia przepływ informacji i poprawia zapamiętywanie;

gorzka czekolada

dzięki flawonoidom kakaowym wpływa na poprawę pamięci;

rozmaryn

to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, usprawnia pamięć i koncentrację;

kurkuma

działa antyseptycznie, przeciwdziała starzeniu się komórek mózgowych i neutralizuje wolne rodniki;

woda

mózg składa się w 75 % z wody, dlatego potrzebuje jej do prawidłowego funkcjonowania. Odpowiednie nawodnienie wpływa na bystrość umysłu, koncentrację, równowagę emocjonalną i pamięć.

 

Właściwie odżywiony i nawodniony mózg to energia i siła, lepsza wydajność oraz efektywnośćw pracy, co może mieć duży wpływ na osiągnięcie sukcesu zawodowego.

Nie przekroczono minimalnej kwoty zamówienia (500.00 zł) aby wysłać zamówienie.
Zamknij
WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
0zł
+55.00zł*
cena netto
0zł
+67.65zł*
cena brutto
*koszt dostawy
MOJE ZAMÓWIENIE
WARTOŚĆ ZAMÓWIENIA
MÓJ STÓŁ
0zł
+55.00zł*
cena netto
0zł
+67.65zł*
cena brutto
*koszt dostawy